Dieta

Dieta

23 - 06 - 2020
DLACZEGO WCIĄŻ JESTEM GŁODNA ? PODJADANIE - ZOBACZ, JAK SAMA SIĘ OSZUKUJESZ.

Może być wiele powodów, dla których nie jesteś w stanie nasycić swojego apetytu. Najczęstsza przyczyna jest jednak taka, że niektóre składniki jedzenia mogą oszukiwać Twoje ciało i powodować, że nie czujesz się najedzona, mimo że właśnie wstałaś od stołu. To prowadzi do podjadania, a to z kolei powoduje dodatkowe centymetry w pasie. Zobacz, co możesz robić źle i jak uniknąć wiecznego głodu i nieustannego szukania czegoś na ząb.

1. Pijesz za dużo słodkich napojów

Cola, ice tea, oranżada i inne słodkie napoje są słodzone syropem z ogromną zawartością fruktozy. Podczas picia słodkich napojów z dużą dawką fruktozy następuje zmniejszenie przepływu krwi w tych obszarach mózgu, które regulują apetyt.

Dodatkowo fruktoza osłabia zdolność organizmu do wykorzystywania leptyny, hormonu sytości, który informuje nas, że już się najedliśmy.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie słodzonych napojów zwykłą wodą mineralną, nisko- lub średniozmineralizowaną - z jednej strony szybko zapełni żołądek, tłumiąc uczucie głodu, z drugiej - bezpośrednio pomaga schudnąć, bo przecież ma dokładnie zero kalorii.

2. Jesz obiady z puszki

Żywność z puszki może zawierać dużo bisfenolu A (BPA), który Agencja Żywności i Leków określiła mianem "niepokojącego składnika chemicznego". Wystawienie na działanie BPA może powodować nieprawidłowy wzrost leptyny, który prowadzi do głodu i kolejno do otyłości.

3. Jesz za małe śniadania

Większe śniadanie oznacza mniejsze skoki insuliny i cukru we krwi w ciągu dnia. To z kolei przekłada się na zmniejszenie chęci na dodatkowe posiłki. Śniadanie zawierające od 15 do 30 gramów białka pozwoli Ci zwalczyć chęć sięgnięcia po batona lub inną przekąskę przez dłuższy czas. Nasza propozycja: zamiast kanapki z dżemem – jajecznica z szynką.

4. Nie jesz sałatek

Zielone warzywa są bogate w witaminy i kwas foliowy, który chroni przed depresją, zmęczeniem i przybieraniem na wadze. Warzywa liściaste są również bogate w witaminę K, składnik regulujący poziom insuliny. Pomagają one więc przegnać uczucie głodu na znacznie dłużej.

5. Chwila na herbatkę

Wg licznych badań, ludzie pijący regularnie filiżankę czarnej herbaty po zjedzeniu posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów mieli obniżony poziom cukru we krwi o ponad 10 procent już po 2 godzinach po odejściu od stołu. Oznacza to, że czuli się najedzeni i nie chcieli podjadać niczego przez dłuższy czas. To zasługa polifenolowym związkom zawartym w czarnej herbacie, które znane są ze swojej zdolności do tłumienia ataków głodu.

6. Za mało pijesz

Spokojnie, chodzi o wodę! Odwodnienie często daje podobne objawy, jak głód. Jeśli więc właśnie skończyłaś obfitą kolację, a nadal masz ochotę na dokładkę, wypij najpierw szklankę wody. Po chwili możesz stwierdzić, czy pragnienie znikło, czy nadal czujesz ssanie w żołądku.

Mając pod ręką szklankę wody podczas każdego posiłku, możesz nawet skutecznie schudnąć (wspominałam o tym w punkcie 1, pamiętasz?).  

7. Jesteś znudzona, więc jesz

Znalezienie sobie ciekawego zajęcia pozwala skutecznie pomóc ograniczyć łaknienie. Możesz leżeć na kanapie i zacząć wyobrażać sobie soczysty stek i chrupiące frytki albo… zabić burczenie w brzuchu na przykład grami wideo. Zwykły spacer skutecznie odwróci Twoją uwagę od zawartości lodówki i ulotek z pizzerii.Wróć
 
Zaufaj naszemu doświadczeniu
Wybierz program dla siebie
Dieta
z treningiem
Program 1 miesiąc 129
Rozszerzony pakiet
2 mies. 150zł
3 mies. 249zł
6 mies. 399zł
12 mies. 659zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Treningi są zilustrowane i opisane. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem i trenerem.
Dieta
z treningiem dla par
Program 1 miesiąc 189
Rozszerzony pakiet
2 mies. 279zł
3 mies. 379zł
6 mies. 579zł
12 mies. 999zł
Wspólny jadłospis z indywidualnie dobranymi porcjami jest rozpisany na każdy dzień. Treningi są zilustrowane i opisane. Nielimitowane konsultacje.
Dieta
podstawowa
Program 1 miesiąc 109
Rozszerzony pakiet
2 mies. 139zł
3 mies. 199zł
6 mies. 399zł
12 mies. 499zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem.
Dieta
w różnych stanach chorobowych z treningiem
Program 1 miesiąc 150
Rozszerzony pakiet
2 mies. 250zł
3 mies. 300zł
6 mies. 550zł
12 mies. 800zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Treningi są zilustrowane i opisane. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem i trenerem.
Dieta
dla kobiet w ciąży
Program 1 miesiąc 150
Rozszerzony pakiet
2 mies. 250zł
3 mies. 300zł
6 mies. 550zł
12 mies. 800zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem.
Instagram
instagram #kobiecemotywacje na instagramie
galeriagaleriagaleriagaleriagaleria