Dieta

Dieta

25 - 04 - 2020
SPOSOBY NA ZDROWE ODCHUDZANIE

Kluczem do sukcesu jest wsłuchanie się w potrzeby swojego organizmu i sukcesywne dążenie do ich zaspokajania. 

Najlepsze efekty da globalne spojrzenie na kwestie związane z odchudzaniem i zrozumienie, że tylko rozsądna zmiana nawyków poskutkuje wymarzoną sylwetką i świetnym samopoczuciem. Na swojej liście powinnaś uwzględnić: odpowiednią ilość aktywności fizycznej, zbilansowane posiłki zamiast restrykcyjnych diet, oraz jedzenie nieco mniej kalorii, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie (tzw. deficyt kaloryczny), czas na regenerację,a także bycie dla siebie dobrą. Wszystko odhaczone? W takim razie sukces masz jak w banku.

1. Ciągle w ruchu

Zanim zaczniesz trenować musimy coś ustalić. Chodzenie na siłownię na siłę i za karę sprawi, że Twoja przygoda zakończy się, nim zdążą pojawić się pierwsze efekty (poza tym siłownie zamknięte :) ). Dlatego poświęć czas na wybór optymalnej dla siebie formy aktywności. Jeśli nie lubisz dźwigać ciężarów, postaw na bieganie lub aeroby. Gdy nie masz czasu na 1,5-godzinne sesje, rób treningi interwałowe, jak np. tabata. Rzecz w tym, by na myśl o zbliżającej się wizycie na siłce cieszyć się z kolejnych wyzwań, a nie szukać kolejnych wymówek. Twój plan powinien składać się z min. 3 dni treningowych w tygodniu oddzielonych jednodniowymi przerwami. 

A jeśli mimo wszystko chcesz poruszać się w dni nietreningowe, postaw na długi spacer lub stretching.

2. Doładowanie po wysiłku

Czas po wyjściu z siłowni jest kluczowy dla Twojego ciała. Po treningu pełnowartościowy posiłek to podstawa. By wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej powinnaś zaserwować dobrej jakości suplement: T90 DIET POWER, który w połączeniu z odpowiednią DIETĄ da oczekiwane rezultaty! Wygodną formą potreningowej przekąski będzie: SERNIK OREO

Dzięki temu możesz mieć pewność, że dostarczasz białko potrzebne do utrzymania i wzrostu mięśni, nad których wzrostem pracowałaś w pocie czoła.

3. Dieta: rozsądna i zbilansowana

Jestem zdania, że wszystkie diety, które wykluczają pewne grupy produktów (pomijając diety wykluczające pewne produkty, ze względu na alergie pokarmowe i nietolerancje), to diety raczej krótkodystansowe. Jako zwolenniczka zdrowego rozsądku, stawiam na menu oparte na wszystkich składnikach odżywczych w odpowiednich proporcjach - połowę talerza powinny zajmować warzywa, które nie zawierają skrobi, ćwiartkę talerza zarezerwuj dla białka, a pozostałą ¼ na produkty skrobiowe, jak kasza, ryż lub ziemniaki. Używaj naturalnych produktów - dzięki temu dostarczysz swojemu organizmowi niezbędnych witamin oraz minerałów. Musisz wiedzieć, że dla osoby aktywnej, jednym z istotniejszych elementów diety jest białko. To właśnie ono utrzymuje Cię w ruchu i zapewnia budulec dla Twoich mięśni. Jest to składnik, którego strawienie pochłania najwięcej energii. Wybieraj najbardziej wartościowe źródła białka, takie jak: mleko, jaja oraz mięso.

4. Śpij słodko

Nigdy nie lekceważ znaczenia snu. Mimo, że nie ma bezpośredniego związku z utratą wagi, uważamy, że jest on niezwykle istotnym elementem dnia aktywnej kobiety. Podczas snu w Twoim ciele zachodzą procesy regeneracyjne, wydzielanie hormonów reguluje się oraz zmniejsza się poziom stresu. Przed snem pozbądź się wszystkich rozpraszaczy - sprzęty elektroniczne zostaw poza sypialnią, szczelnie zasłoń okna i pozwól uwolnić się słodkiej melatoninie, która ulula Cię do snu.

5. Twoje podejście

Nie rób nic na siłę. Kluczem do zdrowego odchudzania jest holistyczne postrzeganie dbania o siebie. Oprócz ewentualnych efektów istotne jest też Twoje zadowolenie. Wykonuj treningi, które sprawiają Ci przyjemność, jedz to, co lubisz i znajdź czas na odpoczynek. Najlepsze efekty pojawią się dopiero wtedy, gdy nauczysz się cieszyć procesem i odpuścisz sobie liczenie każdego ziarenka ryżu. Powodzenia.Wróć
 
Zaufaj naszemu doświadczeniu
Wybierz program dla siebie
Dieta
z treningiem
Program 1 miesiąc 129
Rozszerzony pakiet
2 mies. 150zł
3 mies. 249zł
6 mies. 399zł
12 mies. 659zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Treningi są zilustrowane i opisane. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem i trenerem.
Dieta
z treningiem dla par
Program 1 miesiąc 189
Rozszerzony pakiet
2 mies. 279zł
3 mies. 379zł
6 mies. 579zł
12 mies. 999zł
Wspólny jadłospis z indywidualnie dobranymi porcjami jest rozpisany na każdy dzień. Treningi są zilustrowane i opisane. Nielimitowane konsultacje.
Dieta
podstawowa
Program 1 miesiąc 109
Rozszerzony pakiet
2 mies. 139zł
3 mies. 199zł
6 mies. 399zł
12 mies. 499zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem.
Dieta
w różnych stanach chorobowych z treningiem
Program 1 miesiąc 150
Rozszerzony pakiet
2 mies. 250zł
3 mies. 300zł
6 mies. 550zł
12 mies. 800zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Treningi są zilustrowane i opisane. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem i trenerem.
Dieta
dla kobiet w ciąży
Program 1 miesiąc 150
Rozszerzony pakiet
2 mies. 250zł
3 mies. 300zł
6 mies. 550zł
12 mies. 800zł
Jadłospis jest rozpisany na każdy dzień tygodnia. Nielimitowane konsultacje z dietetykiem.
Instagram
instagram #kobiecemotywacje na instagramie
galeriagaleriagaleriagaleriagaleria